Zmiana godzin otwarcia Biblioteki

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki

Informujemy, że w dniu 30.04.2024 (wtorek) Biblioteka będzie czynna w godzinach 7.45-15.30. W dniach 02.05.2024 (czwartek) oraz 04.05.2024 (sobota) Biblioteka będzie nieczynna.

Dostęp testowy do bazy Applied Science & Technology Source

Dostęp testowy do bazy Applied Science & Technology Source

Biblioteka uruchomiła dostęp testowy do bazy Applied Science & Technology Source (EBSCO). Możliwość skorzystania z bazy potrwa do 17.06.2024 r.

Dostęp testowy do książek elektronicznych De Gruyter

Dostęp testowy do książek elektronicznych De Gruyter

Biblioteka uruchomiła dostęp testowy do książek elektronicznych De Gruyter. Możliwość skorzystania z ebooków potrwa do 31.05.2024 r.

Legimi - wypożyczalnia ebooków

Legimi - wypożyczalnia ebooków

Biblioteka umożliwia bezpłatny dostęp do aplikacji Legimi, oferującej ponad 250 tys. ebooków oraz ponad 80 tys. audiobooków i synchorbooków.

Publikacje w otwartym dostępie

Publikacje w otwartym dostępie

Biblioteka zachęca do zapoznania się z publikacji wydawnictw Bloomsbury, De Gruyter, Brill dostępnymi w Open Access.

Wiosenna seria webinariów Elsevier

Wiosenna seria webinariów Elsevier

Zapraszamy na webinaria w języku polskim poświęcone zasobom baz wydawnictwa Elsevier. Webinaria dostarczą wiele cennych wskazówek użytkowania rozwiązań Elsevier i pomogą sprostać wyzwaniom i potrzebom użytkowników.

Wsparcie finansowe dla otwartego publikowania

Wsparcie finansowe dla otwartego publikowania

W ramach licencji krajowej istnieje możliwość skorzystania z programów otwartego publikowania, umożliwiających polskim autorom bezpłatne publikowanie artykułów w modelu Open Access w wybranych czasopismach wydawnictwa Elsevier i Springer.

Książkomat – zamawiaj i odbieraj książki kiedy chcesz!

Książkomat – zamawiaj i odbieraj książki kiedy chcesz!

Książkomat to samoobsługowe i intuicyjne urządzenie działające podobnie jak popularny paczkomat. Pozwala na odbiór zarezerwowanych w katalogu bibliotecznym książek w dowolnym czasie.

IBUK Libra – Pakiet Wykładowcy

IBUK Libra – Pakiet Wykładowcy

PWN uruchomił specjalny Pakiet Wykładowcy w ramach platformy IBUK Libra.

Ostrzeżenie o nieuczciwych wydawcach

Ostrzeżenie o nieuczciwych wydawcach

Biblioteka Akademii Bialskiej ostrzega pracowników Uczelni przed publikowaniem artykułów u nieuczciwych i tzw. drapieżnych wydawców oraz cyberprzestępczością.

Komunikat dotyczący usług kserograficznych i reprograficznych

Komunikat dotyczący usług kserograficznych i reprograficznych

Informujemy, że Biblioteka nie prowadzi punktu usług kserograficznych i reprograficznych. Możliwy jest wydruk tylko materiałów bibliotecznych zeskanowanych na miejscu w Bibliotece.

Zapisy do Biblioteki

Zapisy do Biblioteki

Studenci I roku zapisywani są do Biblioteki na podstawie ważnej legitymacji studenckiej i wypełnionego formularza.