E-bazy Biblioteki

Biblioteka Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II oferuje dostęp do elektronicznych naukowych źródeł informacji.
Dostęp jest możliwy zarówno z komputerów w domenie uczelni, a także poza domeną poprzez system HAN.
Warunkiem korzystania z baz danych poza siecią uczelni jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym.
Dane do logowania są identyczne jak przy logowaniu do katalogu bibliotecznego SOWA.

E-BAZY: 

  • IBUK LIBRA pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziesz tutaj elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

E-BAZY WIRTUALNEJ BIBLIOTEKI NAUKI:

  • PRZEGLĄDARKA WBN przeglądarka dziedzinowa e-książek, która docelowo będzie obejmować wszystkie książki dostępne w ramach licencji krajowych Elsevier, Springer i Wiley.

WEJŚCIE DO PRZEGLĄDARKI


  • EBSCO licencja obejmuje pakiet podstawowy 14 baz, w tym 7 baz pełnotekstowych zawierających czasopisma naukowe rónych wydawców, książki, gazety i inne publikacje: Academic Search Ultimate, Business Source Ultimate i Regional Business News, Health Source: Nursing/Academic Edition, Health Source: Consumer Edition, Master File Premier, Newspaper Source oraz 7 baz bibliograficznych (abstraktowych): Agricola, ERIC, GreenFILE, Library Information Science & Technology Abstracts (LISTA), MEDLINE, European Views of the Americas, Teacher Reference Center.

WEJŚCIE DO BAZY


  • SCIENCE DIRECT (ELSEVIER) licencja krajowa obejmuje obejmuje czasopisma z grupy Cell (19 tytułów), grupy Lancet (4 tytuły) oraz 7 kolekcji tematycznych Science Direct: Biochemistry, Genetics and Molecular Biology; Computer Science; Engineering; Health Sciences; Immunology and Microbiology; Mathematics; Physics and Astronomy. W sumie obecnie jest to 1594 czasopism, w tym 1229 czasopism bieżących z rocznikami od 1995 oraz 365 czasopisma archiwalne.

WEJŚCIE DO BAZY


  • SPRINGER LINK licencja krajowa obejmuje dostęp do 2282 czasopism bieżących hybrydowych lub subskrypcyjnychW przypadku ok. 1000 czasopism w ramach licencji krajowej są dostępne głębokie archiwa sprzed 1997 roku (archiwum zakupione w 2010 r.). Dla pozostałych czasopism w ramach licencji krajowej są dostępne archiwa od 1997 r. 

WEJŚCIE DO BAZY


  • WILEY ONLINE LIBRARY licencja krajowa obejmuje 491 czasopism wybranych z pełnej kolekcji Wiley z rocznikami od 1997 dostępnych na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Do 2021 roku licencja Wiley obejmowała dostęp do Full Collection (1383 tytułów), a w 2022 r. ze względu na zmniejszone finansowanie licencja została ograniczona do 491 wybranych czasopism, w tym 469 czasopism o największej liczbie pobranych artykułów w ramach licencji krajowej w 2021 r. oraz 22 dodatkowe czasopisma dostępne w pakietach wraz z czasopismami z pierwszej grupy. W 2023 r. lista została zaktualizowana – usunięto i zastąpiono nowymi tytułami 37 czasopism niekontynuowanych, przeniesionych do innych wydawców lub przekształconych na open access.

WEJŚCIE DO BAZY


  • SCOPUS baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje obecnie ok. 23.000 recenzowanych czasopism (w tym 3600 Open Access), 145.000 książek, 562 serii książkowych, ok 8 mln sprawozdań konferencyjnych.

WEJŚCIE DO BAZY


  • WEB OF SCIENCE platforma obejmuje różne bazy danych produkowane przez firmę Clarivate Analytics, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI) i Conference Proceedings Citation Index (CPCI) oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak Journal Citation Reports (JCR) oraz Essential Science Indicators (ESI).

WEJŚCIE DO BAZY

POLSKI PORTAL PLATFORMY WOS


  • NATURE czasopismo, które opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz ścisłych i ekonomicznych. Licencja obejmuje dostęp do roczników od 2010, które będą archiwizowane na serwerze krajowym.

WEJŚCIE DO BAZY


  • SCIENCE tygodnik publikuje szczególnie doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiałów wiążących się z rolą nauki we współczesnym świecie. Licencja obejmuje roczniki od 1997 bez krajowej archiwizacji.

WEJŚCIE DO BAZY


POZOSTAŁE E-BAZY:

  • STATISTA to jedna z największych na świecie platform danych statystycznych i rynkowych z dostępem do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Od wartości rynku karmy dla królików w Wielkiej Brytanii, przez odsetek ludności czytającej codziennie gazety w Norwegii, po podział graczy mobilnych w Chinach. Platforma łączy w sobie dane ekonomiczne, spostrzeżenia konsumentów, badania opinii publicznej i trendy demograficzne.

WEJŚCIE DO BAZY


  • MEDLINE baza bibliograficzna opracowywana przez National Library of Medicine (NLM) w USA. Obejmuje medycynę, farmację, pielęgniarstwo, stomatologię, weterynarię, systemy opieki zdrowotnej i nauki przedkliniczne. Zawiera ponad 18 milionów rekordów bibliograficznych pochodzących z ponad 5000 czasopism ukazujących się w 30 językach od 1950 r. Około 52% rekordów pochodzi z czasopism wydawanych w USA. Medline jest najważniejszym komponentem bazy PubMed. Z Medline można skorzystać również w bazie EBSCO i Web of Science.

WEJŚCIE DO BAZY PRZEZ PUBMED


  • POLSKA BIBLIOGRAFIA LEKARSKA tworzona w Zakładzie Naukowej Informacji Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej. Rejestruje polską literaturę naukową, kliniczną i fachową z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, a także popularną z zakresu edukacji zdrowotnej. Baza aktualizowana jest w trybie kwartalnym. Obecnie zawiera ponad 581 000 rekordów i jest jedną z największych bibliografii dziedzinowych w Polsce.

WEJŚCIE DO BAZY


  • POLSKA PALTFORMA MEDYCZNA to portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym, umożliwiający archiwizację i udostępnianie w modelu otwartym pełnych tekstów m.in.: artykułów, monografii, rozdziałów, innych dokumentów, czy też surowych danych badawczych, zgodnie z licencjami OA, na których zostały opublikowane.

WEJŚCIE DO BAZY


  • LEX Internetowy System Prawny stanowi elektroniczną bazę informacji prawnej, usługi eksperckie oraz praktyczne narzędzia. System zawiera wiedzę ze wszystkich dziedzin prawa, a każdy użytkownik może wybrać wersję LEX-a dostosowaną do swojej profesji i potrzeb.

 WEJŚCIE DO BAZY


  • LEGALIS baza aktów prawnych (także tłumaczeń), orzeczeń, komentarzy i monografii prawniczych, a także informacji gospodarczej oraz wzorów pism procesowych.

WEJŚCIE DO BAZY

flagi_oryginal.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich", numer POWR 03.0500-00-A050/20

O projekcie

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce oraz o naszej polityce prywatności. 
Czytaj więcej