Tożsamość badacza

ORCID międzynarodowy, unikalny system identyfikacji naukowca. Posiadanie ORCID wymaga rejestracji w serwisie oraz uzupełnienia profilu (m.in. biogram, wykształcenie, zatrudnienie, prowadzone badania, publikacje). Więcej…
Publons
(dawniej Researcher ID) portal dla autorów, recenzentów i badaczy zintegrowany z platformą Web of Science. Umożliwia identyfikacje autora, śledzenie aktywności publikacyjnej i historii recenzowanych artykułów, omawianiu badań naukowych. Publons służy również do wyszukiwania recenzentów przez wydawców. Dane do logowania sa takie same jak w przypadku ResearcherID.
Publikacje do profilu można dodać z poziomu Dashboard (Publications – Import publications) poprzez: połączenie z ORCID, wyszukanie publikacji za pomocą DOI lub tytułu, import pliku (BibTech, CSV, RIS).

                                                  Pomoc dla użytkowników (https://publons.freshdesk.com/support/solutions)

                                                  Kurs dla recenzentów (https://publons.com/community/academy

Academia.edu – portal społecznościowy dla naukowców. Umożliwia dodawanie publikacji do swojego profilu, obserwowanie profili innych naukowców, komentowanie dodawanych publikacji.  Platforma może być wykorzystywana do udostępniania prac (choć nie jest to repozytorium otwartego dostępu), monitorowania ich wpływu, a także śledzenia badań w danej dziedzinie. Przeszukiwany przez wyszukiwarki Google.


ResearchGate – jest największą profesjonalną siecią naukową. Główne założenia portalu to zapewnienie naukowcom kontaktu z fachowcami z całego świata oraz umożliwienie współpracy międzynaukowej. Dodatkowo platforma pozwala na korzystanie z wielu aplikacji ułatwiających pracę badawczą. Za pomocą ResearchGate można miedzy innymi: publikować prace naukowe, wykłady, referaty i artykuły, przeglądać publikacje naukowców z całego świata i dzielić się z nimi wynikami swoich badań, monitorować dane dotyczące tego, kto czytał i cytował prace, kontaktować się i nawiązywać współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin, zadawać pytania i rozwiązywać problemy.

Strefa A: neofilologia, Wypożyczalnia

tel. 83 344 99 24
biblioteka@akademiabialska.pl
wypozyczalnia@akademiabialska.pl

Strefa B: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, zdrowie publiczne, turystyka, pedagogika, socjologia

tel. 83 344 99 23
biblioteka@akademiabialska.pl

Strefa C: ekonomia, zarządzanie,
finanse, bezpieczeństwo, informatyka, rolnictwo,
budownictwo

tel. 83 345 62 69
biblioteka@akademiabialska.pl
Copyright © 2018 Biblioteka Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt & Wdrożenie: www.netcoding.pl
Skip to content